12144/204
C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
Maler ved sit staffeli i skoven. Sign. C. Hornung Jensen. Olie på pap. Lysmål 24×32. Rammemål 37×41. Indrammet.
Ramme med afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag