2022/1127
Koral-, onyx- og diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med fire udskårne koraler, fire polerede onyx og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.96 ct. B. ca. 13 mm. L. ca. 17,5 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 27. maj 2020
Vurdering
Hammerslag