12027/40
Jens Peter Dahl-Jensen (f. Nibe 1874, d. København 1960)
Lågkrukke af porcelæn dekoreret med krakelé glasur. Sign. C. Henriksen 204/627. H. 25.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag