2434/132
Tre kinesiske snusflasker af hhv. glas med hinterglass-maleri, porcelæn og nefrit. Ca. 1900. H. 7–9. (3)
Proveniens: Hjembragt af nuværende ejers familie, som var ansat i Det store Nordiske Telegrafselskab og udstationeret i Kina i perioden 1917–1933.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering
1155339 | ||
295626 | ||
1155339 | ||
295626 |