2434/135
Et par kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med tekst, forskellige scenerier og personer. En mærket Guan Yao Nei Zao. Monterede som lamper. Tidlig 20. årh. H. uden montering 27 cm. (2)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med afslag på øvre kant samt mindre afslag ved bund.
Vurdering
16 bud
1124368 | ||
1135064 | ||
1024936 | ||
1135064 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1124368 | ||
1135064 |