2446/1158
From
Lås af delvist forgyldt sterlingsølv. Lapis lazuli halskæde prydet med talrige polerede perler af lapis lazuli medfølger. Lås ca. 3 cm. Perlediam. ca. 9–10 mm. L. 87 cm. (2)
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Vurdering