2439/685
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Fir-sidet vase af stentøj modelleret med små “ører”. Dekoreret med lysegrå glasur. Sign. monogram, 40. H. 13,4. B./L. 8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Inderside med brugstegn.
Vurdering
800608 |