C.B. Hansen Etabl.
Skænk af riopalisander med profilerede kanter, fire låger, bag hvilke hylder og skuffer. Udført hos C.B. Hansen Etabl. med plakette herfra. H. 85. L. 210. D. 53.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
To Nøgler medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene side med minimalt finérafslag.
Moderne kunst og design, 22. august 2017