2117/2020
Alprosa
Herrearmbåndsur af gulddoublé. Mekanisk værk med manuelt optræk. Værk signeret Enicar Watch Co. Hvidlig skive med brunlige indeks og grønne, selvlysende visere. Sort rem med C-spænde. 1950'erne.
Visere synes re-lumed.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 28. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|