12147/51
Nefertiti samt Psametik III. To buster af gips. 20. årh. Udført hos Stefanis Enkes eftf. H. 30–38 cm. (2)
Alm. brugsslitage på begge gipsafstøbninger. Mindre afskalning på sort sokkel. Mindre hak i på front (ansigt) og baghoved på hvid figur.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag