12147/​51

Nefertiti samt Psametik III. To buster af gips. 20. årh. Udført hos Stefanis Enkes eftf. H. 30–38 cm. (2)

Alm. brugsslitage på begge gipsafstøbninger. Mindre afskalning på sort sokkel. Mindre hak i på front (ansigt) og baghoved på hvid figur.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK