903/666
Robert Rauschenberg (f. Port Arthur, Texas 1925, d. Captiva Island 2008)
“Astronaut” fra “The Stoned Moon Series”. Sign. Rauschenberg / State I 3–12 69. Litografi. Bladstørrelse 120×81.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag