1703/734
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Opala”. Bordlampe med stel af grålakeret metal, skærm af hvid akryl. Udført hos Louis Poulsen. H. 58.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte minimale ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud