2137/​1119

Et safir-, rubin- og smaragdørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med talrige carréslebne og udskårne safirer, rubiner og smaragder på i alt ca. 27.44 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.64 ct. L. ca. 3,2 cm. (2)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker og Fashion, 15. september 2021

Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hammerslag