2048/334
Delft skål af fajance, dekoreret i blå med haveparti. 18. årh. H. 6,5. Diam. 30.
Kanthak og glasurafskalninger. Hårrevne under bund. Mindre fordybninger og uglaserede pletter på spejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud