2132/139
Dansk maler, 19. årh.s midte
Opstilling med primula og krokus. Sign. monogram C. T. 1852. Olie på mahogni. 23×31.
Mindre krakeleringer samt mindre retoucheringer langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag