1308/1582
To sønderjyske bogformede duftæsker af sølv, indvendigt forgyldt og gennembrudt med ornamentik. Mester Nicolay Hansen, Tønder. 19. årh.s. første halvdel samt ustemplet. L. 5,5 og 6. (2)
Mindre ridser og mærker. Graveret.
Varia, 21. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud