2016/293
Henri Linguet (f. Paris 1881, d. sst. 1914)
Parti fra en fransk landsby med en kvinde på en bro. Usigneret, betegnet på bagsiden. Olie på plade. 26×34.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag