2124/7571
Andreas Schulenburg (f. Hamborg 1975)
Bacardi hus. Sign. Andreas Schulenburg, 2004. Skulptur af modificeret plasthus og plastflaske. H. 14,5.
Proveniens: Klaus Juul Jensen samlingen.
Fremstår med smuds.
Samtidskunst, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag