Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Uden titel. Sign. Carl-Henning Pedersen, New York 1974. Pastel og oliekridt på papir. Lysmål 54×76.
Original stand. Papiret bølger en smule ved passepartout kanten. Signering delvis skjult af passepartout. Nummering nederst ved venstre side. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. april 2024