1412/120
Orientalsk vasebord af rosentræ, rigt udskåret med vinranker og dyr, top med plade af marmor. 20. årh. H. 49. Diam. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 17. marts 2014
Vurdering
Hammerslag