Erik Ortvad (f. Frederiksberg 1917, d. Kvänjarp, Sverige 2008, )
Uden titel. Sign. E.O. samt sign. på bagsiden Erik Ortvad Larvik 24–7-84. Olie på lærred. 110×80. Uindrammet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020