1245/27
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Parti fra Mejlgård i Jylland. Sign. Carl Bøgh. Olie på lærred. 37×60.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 5. november 2012
Vurdering
Hammerslag