2441/31
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
“En ung Knøs kommer hjem fra Jagten”. Sign. Exner 1901. Olie på lærred. 70×90.
Udstillet: Charlottenborg 1901 nr. 121.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer, retoucheringer/reparationer samt enkelte overfladiske ridser. Behov for let overfladerensning.
Vurdering
1161254 |