2027/867
Christian Faarup (f. Dollerup Sogn 1914, d. 1988)
“Grusgrav”. Sign. C. Faarup 70. Olie på lærred. 50×68.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag