2140/355
Nathus af patineret messing, spritkompas mrk. No. SC 2508. 20. årh.s begyndelse. H. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Manglende låge til brænder.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag