1435/1360
Et par topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne blå topaser og brillantslebne zirkonia. L. ca. 3 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 27. august 2014
Vurdering
Hammerslag