2043/671
Ioana Celibidache (f. 1924, d. 2012)
“Petit bateux .. deviendras grands”. Sign. Ioana. Olie på plade. 22×22.
Proveniens: Købt hos Bukowski. Ioana Celibidache var hustru til den rumænske dirigent Sergiu Celibidache.
Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag