2448/870
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv mahogni bestående af seks bogreoler samt syv medfølgende sokler, fire bogreoler med messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (13)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering