2347/1008
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Siddende figur. Sign. Just A. Stemplet monogram. Dessin 1871. Patineret diskometal. H. 22,5. B. 13. D. 10.
Fremstår med alminidelig brugsslitge herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. november 2023
Vurdering
Hammerslag
13 bud