1445/707
Dansk møbeldesign
Fritstående 2,5-pers. sofa med stel af teak. Sæde, sider og ryg betrukket med ternet lyseblåt/mørkeblåt stof. L. 175.
Fremstår med brugsslitage. Stel med ridser og mærker. Falmet betræk med huller, pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 4. november 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud