12117/238
Bestående af 14 rødvin, 15 hvidvin, 13 hedvin samt 14 snapseglas. Udført hos Holmegaard, 20. årh. (56)
Rødvin. H. 14,5 cm. Hvidvin. H. 13,5 cm. Hedvin. H. 10,5 cm. Snapseglas H. 8,5 cm.
Et mindre skår i et af rødvinsglassene.
Kunst, antikviteter & design, 29. april 2021
Vurdering
Hammerslag