2312/520
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. PK 80. Mixed media på papir. Bladstørrelse 55,5×42.
Proveniens: Galleri Flindt, Aarhus.
Original stand. Folder langs kanter.
Moderne kunst og design, 21. marts 2023
Vurdering
Hammerslag