1946/646
Jim Dine (f. Cincinnati, Ohio 1935)
“The New Year's Tree 1”. Sign. Jim Dine 1985, 118/900. Litografi i farver. Lysmål 63×53.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag