2051/8019
Et par store franske lampetter af forgyldt bronze, hver med tre lysarme. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 55. B. 38. D. 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag