2051/​8019

Et par store franske lampetter af forgyldt bronze, hver med tre lysarme. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 55. B. 38. D. 23. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK