2103/779
Dansk møbeldesign
Overpolstret to-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med grønligt velour. 1930–40erne. L. 160.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag