2103/​779

Dansk møbeldesign

Overpolstret to-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med grønligt velour. 1930–40erne. L. 160.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
3.000 DKK