2014/98
Renæssance kiste af massivt mahogni, rigt udskåret med ornamentik, navnetræk og årstal. 18.-19. årh. H. 86. L. 151. B. 57.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag