2014/​98

Renæssance kiste af massivt mahogni, rigt udskåret med ornamentik, navnetræk og årstal. 18.-19. årh. H. 86. L. 151. B. 57.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag