2124/332
Et par kinesiske figurer af udskåret elfenben i form af fohunde, siddende med hvalp og globus. Mærket. 20. årh.s begyndelse. H. 12,5. (2)
Let gulnede.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud