1241/865
Arthur Percy (f. 1886, d. 1976)
Fire vaser af kulørt glas. Antageligt udført hos Gullaskruf. Sverige. 20. årh.s midte. H. 42–58. (4)
Enkelte ridser og mærker. Aflejringer.
Moderne kunst og design, 9. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag