2104/218
To kinesiske tedåser af tin, prydet med floral design og arkaiske skrifttegn H. 15–16 cm. Derudover et dansk målebæger, L. Buntzen 1889 H. 9 cm og et par Louis XVI form stager H. 16 cm. 19. årh. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag