Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Voksende hunderoser. Sign. monogram 1915. Olie på lærred monteret på malepap. 23×28.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 561, 1991 nr. 331.
Enkelt mindre retouchering.
856082 |