1344/1551
Kinesisk cylinderformet lampe/vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med de udødelige. Bunden sign. Cheng He Yuan Ji. 20. årh. H. 49 inkl. montering.
mindre afslag ved bundkat
Varia, 31. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag