2044/23
Empire chatol af mahogni, skrå skriveklap bag hvilken talrige skuffer indlagt med lyst træ. 19. årh.s begyndelse. H. 206. B. 123. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag