2444/​849

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Et par senge med stel af teak. Hovedgærde udspændt med sjeneflet. Fodgærde betrukket med sort skai. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted. H. 75. L. 206. B. 87. Madrasmål: L. 200. B. 80. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flet med enkelte minimale defekter.

I Aarhus
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?