2118/993
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 45”. Serveringsvogn af eg med underliggende hylde og top med grøn laminat, monteret på hjul. Udført og stemplet hos Tuck Furniture. H. 62. L. 72,5. B. 48.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
31 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||