869/​862

Gustaviansk sideboard af forgyldt træ med plade af imiteret træ. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 81. B. 191. D. 65.

Proveniens: Rosendal slot, Helsingborg, Skåne.

Russisk, møbler og varia, 2. december 2016

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag