869/862
Gustaviansk sideboard af forgyldt træ med plade af imiteret træ. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 81. B. 191. D. 65.
Proveniens: Rosendal slot, Helsingborg, Skåne.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag