2010/405
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.
Restaureret. Revner i træet. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag