12119/116
Gudmund Hentze (f. Næstved 1875, d. Frederiksberg 1948)
“Fjorten År”. Sign. GM. Tusch og lavering på papir. Løseligt monteret på bagbeklædning. Bladmål 13×7,5. Passepartout yderkanter 26×19. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud