2413/908
Dansk møbeldesign
Lænestol med stel og armlæn af bøg, betrukket med grønligt møbelstof. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag