2008/156
Harald Moltke (f. Helsingør 1871, d. Frederiksberg 1960)
Buste af gips forestillende grønlandsk barn. Sign. monogram HM 50. H. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag