2435/129
En samling sølv bestående af russisk vodkabæger med emalje, rund dåse graveret med blomst, to kopper, tabatiere med blå agat, samt låg med fugl. Sverige, England mm. 19.-20. årh. Vægt 340 g. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering